שמי רשי קור, אני פסיכולוג חינוכי ומנהל את השירות הפסיכולוגי החינוכי במעלה אפרים.  אני מאובחן עם לקות בקריאה (דיסלקציה) אשר באה לידי ביטוי בקריאה איטית ומעייפת. בתור ילד עם דיסלקציה, תמיד קנאתי בחברי שקראו ספרים בקלות ולהנאתם.

לפני כעשור, בעקבות המצאת האייפוד, החיים שלי השתנו באופן דרסטי. האייפוד וכיום האייפד או האייפון, אפשרו לי להתחיל "לקרא" ספרים באמצעות האזנה בקצב שתמיד חלמתי לקרוא. גילוי עולם הקריאה הניע אותי לעשות מעשה ולאפשר לילדים שחשים היום כפי שחשתי בעבר, שיש אפשרות לקרא היום, באמצעות ספרי אודיו (מוקלטים).

מתוך כך נולד המיזם שלי Israel Audiobook Project

בפרויקט ספרי האודיו של ישראל,  אנו רוכשים זכיות של ספרים מדהימים, מפיקים אותם כספרי אודיו ומנגישים אותם, ללא תשלום לתלמידי החינוך המיוחד והשילוב ברחבי הארץ. 

עבור ילדים שמתקשים בקריאה, ספרי אודיו מעשירים את אוצר המילים, מרחיבים אופקים ומקנים תחושת הצלחה שבאה עם סיום ספר ברמת הכיתה. הענקת הספר כמתנה, ביחד עם ליווי והדרכה של המחנכים, מסייעים לתלמידים המתקשים בקריאה לחוות את תחושת הסיפוק שבקריאת ספר שלם – מכריכה לכריכה. כבר אלפי ילדים שמעו את הספרים שלנו והמשוב מהתלמידים, מההורים ומהמורים מדהים ומרגש!

עכשיו כשתלמיד אומר לי שהוא לא אוהב ספרים אני מבקש ממנו להוציא את הטלפון הנייד, משמיע לו פרק של ספר טוב. כעבור כמה ימים הוא מבקש ספר אודיו נוסף -כך אני יודע שממשתי את השאיפה שלי שכל ילד שירצה לקרא, יקרא!

מוזמנים להרשם היום כדי לקבל סיסמה

https://www.israelaudiobookproject.org/abouthe