"אני לא יכול גם להקשיב וגם לכתוב"
זה הקושי שחווים סטודנטים עם הפרעת קשב ו/או הפרעה ספציפית בכתיבה (דיסגרפיה)

עם אפליקציית AudioNote -"לא נורא" אם לא הספקתם לסיים לכתוב את השורה או את הפסקה. תוכלו ללחוץ על פסקה מסוימת  ולשמוע את ההקלטה של הזמן הספציפי הזה בשיעור.

למי מיועדת האפליקציה ומדוע?

רבים מהסטודנטים (מיועד לסטודנטים וסטודנטיות) המאופיינים עם הפרעת קשב או לקות בכתיבה (דיסגרפיה) יתקשו להקשיב לדברי המרצה ולכתוב אותם במקביל. הקושי להקשיב וגם לכתוב קשור למערכת זיכרון העבודה  אשר יכולה לערוך מספר פעולות בודדות במקביל (תוך 2 דקות) במידה והפעולות שאנו עושים הנן אוטומטיות ולא דורשות מאמץ גדול לדוגמה: לנהוג ולהקשיב לרדיו בו-זמנית. אולם כאשר אחת הפעולות שאנו מעוניינים לעשות אינן אוטומטיות-אז נתקשה לערוך אותם במקביל לדוגמה: אם אתם בשיעור הנהיגה הראשון או השני שלכם ואתם מאוד מרוכזים באיזו פעולה עליכם לעשות, לא תהיו פנויים להקשיב לרדיו.
בהקבלה לכך: באם אני מאופיינת עם הפרעת קשב ויש רעשים רבים שמסיחים את דעתי (אודיטוריים, חזותיים, ריחות ומחשבות) זה לא יהיה באוטומט שלי להקשיב לגירוי מרכזי אחד בקלות וגם להבין מה שהוא אומר ולכתוב זאת במקביל.
באם אני מאופיין עם דיסגרפיה- אני מקדיש מאמץ רב בכתיבה (ידנית) ולכן הכתיבה אצלי אינה פעולה אוטומטית, אלא מצריכה משאבי קשב רבים. לכן, לא אוכל גם להקשיב למרצה וגם לכתוב.

אין ספק כי הקלדה על מחשב או על טאבלט/אייפד מאפשרת לסטודנטים עם הפרעת קשב ו/או לקות בכתיבה בשלב ראשון, להספיק לכתוב טוב יותר, כי פעולת ההקלדה (באם קימת מיומנות הקלדה טובה) מאפשרת להפוך את הכתיבה לאוטומטית יותר-בעיקר לסטודנטים עם דיסגרפיה על בסיס מוטורי. אולם גם זה לא תמיד מאפשר להם להספיק להקשיב, לעבד ולכתוב את דברי המרצה.

סטודנטים אלו נעזרים לעיתים קרובות בצילום מחברות של חבריהם וגם בהקלטת השיעורים. אולם, מעטים מהם ימצאו את הזמן לשבת בבית ולהקשיב להקלטות של שיעורים שלמים. לשם כך נועדה אפליקציית AudioNote.

האפליקציה מאפשרת להקליד, לשרבט, לצלם (את הלוח) ובמקביל לכל הפעולות האלו גם מקליטה את דברי המרצה. אולם לא כמו אפליקציות מחברת רגילה או הקלטה רגילה, במחברת זו קימת הקלטה חכמה. ההקלטה מסונכרנת עם הכתיבה/השרבוט/הצילום, כלומר בלחיצה על שורה מסוימת או על התמונה, תוכלו לשמוע את ההקלטה של הזמן הספציפי הזה בלבד. ביכולתכם לבחור למה ברצונכם להקשיב מכל מה שרשום במחברת. ולכן, לא נורא אם התחלתם לכתוב משהו ולא הספקתם.

האפליקציה מיועדת גם למנהלים ולעובדים לתיעוד פגישות וישיבות.

הערה חשובה! אם אתם משתמשים בהקלטת שיעור, עליכם לקבל אישור לכך מהמרצה.

דבר נוסף: שימו לב לשבת כמובן קרוב למרצה לצורך הקלטה ברורה. וכל זה מותנה בכל שבשיעור אין רעשי רקע חזקים.

לאפליקציה גרסה חינמית וגרסה בתשלום. אם תנסו ותיהנו, מומלץ לרכוש אותה לשימוש מורחב יותר תמורת 39.90 ש"ח

בהצלחה רבה