הכנת ספרון דיגיטלי

להפוך את ההפרעה להשראה

ספרון דיגיטלי מאפשר הבעה במגוון אפשרויות:
תמונות, צילום בסטילס ובוידאו, ציור, הקלטה, סרטוני וידאו, ובאייפד גם עם מוסיקה.

היכולת להביע ידע הנה מגוונת. אמנם אין עוררין על כך שחשוב לפתח את יכולת ההבעה בכתב: את ההתנסחות, הפירוט המילולי, והיכולת להביא לכתב את המחשבות. יחד עם זאת, ולא במקום, בעידן הנוכחי, יש חשיבות רבה לפתח ערוצי הבעה נוספים להבעת ידע: בציור, בצילום, בוידאו, בדיבור ועוד.

יצירת ספר דיגיטלי הנה דרך נוחה ואינטואיטיבית להביע ידע מגוון. עבור ילדים עם קשיים בהבעה בכתב: אם מתוך לקות ספציפית בכתיבה (דיסגרפיה) , לקות שפתית, או הפרעת קשב-  ניתן היום, עם מגוון האפשרויות הדיגיטליות, לאפשר להם להשתמש ביכולות האלטרנטיביות שהם פתחו ולמטב את היכולות שלהם בהבעה. היכולת להקליט בספרון מאפשרת פיתוח של הבעה בעל-פה שהיא חשובה, אולי יותר, מהבעה בכתב ומהווה אף בסיס להבעה בכתב עבור אותם אנשים שהמחשבות אינן זורמות להם באופן אוטומטי -ליד.

לכן, אני ממליצה תמיד…

תנו להם להשתמש בהשראה ולא בהפרעה

בפוסט זה אציג יכולת ליצור ספרון דיגיטלי באמצעות אפליקציית Book Creator
האפליקציה נמצאת בדפדפן  Chrom במחשב (לא אקספלורר) וגם באייפד.

הגדולה של הספר מלבד הרבגוניות שלו היא גם שלחיצה על "הוספת טקסט" מאפשרת גם ללחוץ על כפתור ההקלטה שמאפשר הקלדה קולית לילדים שמתקשים לכתוב

אמנם הפוסט מכוון ונכתב עבור כל הילדות והילדים והנערות והנערים אשר מתקשים להביע את עצמם בכתב (באופן הקונבנציונלי) אך ניתן להשתמש בספרון דיגיטלי בעשרות אופנים אחרים ולאוכלוסיות שונות: ססטודניות וסטודנטים-יכולים ליצור עולמות תוכן שונים להיצגים בכיתה, מנהלות ומנהלים יכולים למסור ידע באמצעות ספרונים דיגיטליים, ניתן להשתמש בספרון לצורך ברכות, לאירועים שונים ועוד.

לחיצה על התמונה שלהלן תוביל אתכם לספרון ההדרכה (שימו לב שבספרון יש גם הנחיות קוליות).

הנחיות ליצירת ספרון דיגיטלי באמצעות Book Creator

הנחיות ליצירת ספרון דיגיטלי באמצעות Book Creator

 

גם במערכות IOS- קישור לאפליקצייה

https://itunes.apple.com/us/app/book-creator-for-ipad/id442378070?mt=8

סרטוני  הדרכה בעברית -מספר סרטוני הדרכה ליצירת ספר ב book creator בכרום