או שאני כותב או שאני מקשיב

מחברות דיגיטליות לסטודנטים לצורך סיכום שיעור

אלו מחברות דיגיטליות ניתן לשלב במהלך השיעורים?

אצל אנשים עם הפרעה בקשב ובלמידה יש קושי לערוך שתי פעולות במקביל: גם להקשיב וגם לכתוב. הגורם לכך הוא עומס על זיכרון העבודה 

 כדי להבין זאת תוכלו להאזין לשחר-סטודנט שמספר על החוויה שלו כסטודנט עם הפרעת קשב

לשם כך ניתן להיעזר במחברות דיגיטליות: במחשב או באייפד.

אייפד או מחשב נייד?

יתרונות האייפד על המחשב הוא שניתן להרים את המכשיר לצלם את הלוח בכל רגע נתון ולהטמיע את התמונה במחברת הדיגיטלית. היתרון של המחשב הוא נוחות ההקלדה, גודל המסך והיכולת הנוחה יותר לנווט בין החלונות, לשמור ולשלוף חמרים. בעיקרון אפשר להשתמש בשניהם, על פי הנוחות כי המחברות שאני מציעה לכן יושבות על "ענן" כך שניתן לפתוח אותן מכל מכשיור ובכל מקום.

מדוע כתבתי אייפד ולא טאבלט? כי אייפד מאפשר גם הקראה וגם הקלדה קולית. המחברות הדיגיטליות שאציע מציעות את האפשרויות האלו גם במחשב: הקלדה קולית והקראה.

מדוע מחברת דיגיטלית?

מחברת דיגיטלית תשמור את הכתוב באופן אוטומטי בענן. יש אפשרות להשתמש בהקלדה קולית במקום כתיבה ובחלקן גם בהקראת המסמך. ברב המחברות ניתן גם להקליט את הנאמר בכיתה. ויותר מכל דבר לא מאבדים אותן: הן שומרות באופן אוטומטי ובנוסף מאפשרות לארגן את החומר בתיקיות באופן מסודר ויעיל.

מקינטוש /אייפד IOS
PAGES

היתרון היא ההקראה! במק או באייפד יש יכולת של הקראת הכתוב ובקלות ובאופן הטוב ביותר ניתן גם להשתמש בהן בהקלדה קולית.

היתרון הנוסף היא היכולת לעבור בין כתיבה באייפד וצילום לוח לבין כתיבה במק.

המחברת המדברת

מחברות לשימוש במחשב נייד/טאבלט

MICROSOFT -ONE NOTE

היתרון הבולט של ONE NOTE היא היכולת של המחברת היא יכולת הארגון הייחודי המאפיין אותה: תקיות ואף חוצצים של מחברת. בנוסף המחברת מאפשרת להקליט, ולערוך הקלדה קולית

מחברת ONE NOTE עם מגוון אפשרויות לעקיפת קשיי למידה

GOOGLE-DOCS

השימוש הנפוץ ביותר הוא שימוש בתוכנת הוורד. כיום התוכנה מאפשרת הקראה בעברית אך לא מאפשרת הקלדה קולית. יחד עם זאת כל אחד מאתנו רגיל לשימוש בוורד, בסידור התיקיות ובעיצוב של המסמכים. באם אתם מעוניינים להמשיך במוכר, עליכם להשתמש במקביל גם בממשק ה DRIVE של גוגל על מנת לגבות ולסנכרן את המסמכים שלכם בענן. בוורד אין באפשרותכם להקליט שיעורים אך יש באפשרותכם להשתמש בהקראת המסמכים של WINDOWS 10 

המשלימה של וורד היא המחברת של גוגל GOOGLE DOCS שנמצאת בדרייב. במחברת ניתן לערוך הקלדה קולית ולהמשיך לארגן את המסמכים בתיקיות המחשב הרגילות שלכם.

AUDIO NOTE- המחברת המדברת

מחברת זו ניתן להשתמש גם במחשב וגם בכל מכשיר קצה: טאבלט או אייפד. יתרונה הגדול הוא בהקלטה חכמה של שיעורים. היא נפלאה לאלו מכם שלא מספיקים לכתוב את דברי המרצה כי היא מאפשרת להקליט כל רגע בכיתה בנפרד וביכולתכם לחזור ולהקשיב רק לחלק מההקלטה -על פי הזמן שניתנה בשיעור. אם אתם משתמשים באמצעי קצה ניתן כמובן גם לצלם עם המכשיר את הלוח ולהטמיע את התמונה במחברת. גם היא מאפשרת לארגן בתיקיות מסודרות, כמו כל שאר המחברות.

AudioNote כתיבה, שרבוט, צילום והקלטה חכמה

מאחלת לכולכם שנת לימודים מרתקת-השתמשו ביישומים טכנולוגיים לעקיפת הקשיים שלכם