צילום תמונת טקסט והקראתו בעברית

אפשרויות להקראת טקסטים בעברית

קדמת הטכנולוגיה מאפשרת היום להמיר טקסט תמונה לטקסט דיגיטלי שניתן לעריכה ואפילו להקראה. אמנם ניתן לחשוב על מספר שימושים בעבודה עם טקסט שהומר מתמונה לטקסט דיגיטלי (בוורד), אולם אחד השימושים המשמעותיים לכך הוא היכולת לצלם דף של ספר, להמיר אותו לטקסט דיגיטלי ומתוך כך להשתמש בהקראה שלו-והכל בעברית.

סמל של אפליקצית LENS

להלן סרטון הדרכה לצילום טקסטים ויכולת להאזין להקראתם בעברית באמצעות אפליקציית גוגל לנס Google Lens (ניתן להוריד בחנויות האפליקציות של אנדרואיד או IOS)

הקראה באמעצות מנוע חיפוש מיקרוסופט  EDGE 

מנוע EDGE מאפשר גם לחפש מידע באמצעות תמונה- זאת באמצעות לחיצה על הצלמית (ראו בתמונה).

הקראה באמצעות מסמכי וורד בענן ONE DRIVE ובמחברת ONE NOTE בכל האפשרויות האלו יש גם הקלדה קולית.

באמצעות אפליקציית ONE NOTE הנמצאת בענן אופיס 365 ניתן לערוך הקראה, הקלדה קולית, הקלטה וארגון מידע

להלן סרטון הדרכה

 

הפעלת הקלדה קולית בעברית

מקווה שבקרוב נשמע חדשות גם מגוגל הענקית- כי הגיע הזמן להנגיש את ההקראה בעברית הן במנוע החיפוש של כרום והן במחברת ה DOCS של גוגל.

אודיו-ספרים מדברים

הספריה המרכזית לעיוורים ובעלי לקויות קריאה

לפני כשנה הושק האתר המונגש של ספרית העיוורים ובעלי לקויות קריאה. באתר קיים מאגר רחב של ספרי לימוד, ספרי קריאה, מגזינים ועיתוני השבוע. רב החומר מונגש גם באמצעות הקראת הטקסטים. באם קיים אבחון המעיד על לקות בקריאה, יש אפשרות לשלוח אותו ולקבל אישור על מנוי ללא תשלום.

השמעת ספרים באודיו – אפליקציית iCast- מנוי חדשי

אפליקציית   -ספרים קוליים

iSmartLib  אפליקציית הקראה של הספריות העירוניות- את האפליקציה אפשר לתפעל בפעם הראשונה באמצעות הספריה העירונית ולאחר מכן היא זמינה לשימוש שוטף.

סטוריטל מאפשרת השמעה קולית mp3  של ספרים מגוונים לכלל הגילאים בעברית ובשפות נוספות. ההקראה נערכת ע"י אנשי מקצוע (הסופר/ת עצמו או שחקנ/ית) . ההקשבה לספרים מהנה מאוד, גם לאנשים המעוניינים לקרא בעת עשיית ספורט, נהיגה, נסיעה לחו"ל וכדומה.

ספר קול" – פרויקט ישראלי לספרי אודיו לתלמידי החינוך המיוחד

מטרת הפרויקט  Israel Audiobooks Project היא לעודד ולהמריץ את השימוש בספרי אודיו עבור תלמידים המתקשים לקרוא. עד לרגע כתיבת פוסט זה הוקלטו כבר חמישה ספרים. ילדים הזכאים להשתמש בהקראה יקבלו סיסמה לכניסה להקראה.

הקראת התנ"ך -ללא תשלום

הקראת התנ"ך ניתנת במחשב ע"י תוכנת מקראנט לילדים או אתר 929 למבוגרים. בשני המקרים מדובר בהקראה ברורה ותוספות חשובות לפירוש הפרקים.

בהצלחה