אפליקציית התארגנות
לסטודנטים ומתבגרים עם הפרעת קשב
ארגון מערכת ומשימות בית

אפליקציה ליצירת מערכת שעות ומשימות בית

סטודנטים עם הפרעות בקשב ובלמידה המתחילים את שנת הלימודים מגיעים עם החשש המוכר מבית הספר התיכון. החשש העיקרי הוא יכולת ההתארגנות שלהם במהלך הלמידה. עבור חלק גדול מהם יומן-לא היה מוצר זמין או שימושי במהלך כל שנות לימודיהם.

האם הטכנולוגיה יכולה לעשות שינוי ולאפשר להם לארגן את המשימות באופן נעים, זמין ונגיש? מקווה שכן. 

האפליקציה המוצעת נקראת PLANIT.  היתרון של האפליקציה היא היכולת להישען על צבעים, היכולת להיעזר בתזכורות, בפרטי השיעורים, כמו מיקום הכיתה (חשבו כמה זה משמעותי באקדמיה), תזכורת להביא מחשבונים, חמרים למעבדה ועוד.האפליקציה גם כוללת בתוכה מרחב לרשימת שיעורי בית (יומן) ,בהתאם למקצוע ואפילו מקום להעלות חמרים למבחן.

סרטון ההדרכה המצורף כאן מאפשר להבין כיצד ניתן להגדיר את האפליקציה לשימוש בעברית. כוונתי אותה גם להורים לילדים צעירים אשר יכולים להגדיר מראש את האפליקציה לילדיהם כדי שיוכלו להשתמש בה במהלך היום יום. מה ניתן לערוך באפליקציה:

א. עריכת מערכת שעות עם מקצועות הלימוד

ב. אפשרות לרשום שיעורי בית /משימות המשויכות לכל מקצוע

ג. אפשרות ליצירת תזכורות (בתשלום)

ד. אפשרות להוסיף חמרים למבחן ולרשום את ההישגים בכל מקצוע.

האפליקציה הנה חנמית במתכונתה הבסיסית. הגרסה המורחבת שלה הנה בתשלום של 5.90 ש"ח לשנה (ללא פרסומות ועם תזכורות ואפשרות למגוון של תוספות). תואמת רק למכשירי IOS (אייפון ואייפד).

עבור ילדים צעירים אני ממליצה על אפליקציות של יומן חזותי שמאפשר להם בכל יום לבדוק את מערכת השעות שלהם ולדעת מה יהיה סדר היום שלהם בכל יום ואיזה משימות יש להם לאחר שעות הלימודים, כגון חוגים, הוצאת הכלב לטיול ועוד. מצורף קישור לפוסט עם סרטון הדרכה.

אפליקצית יומן חזותי להתארגנות ועריכת רצף פעולות