הסיפור של רוני ומיכל-מפתחי אפליקציות של משחקי הלמידה שובי.
כמי שבוחנת אפליקציות ללמידה ברור לי כי לפתח אפליקציה ללמידה בשפה העברית וגם להפוך אותה לאיכותית -זו מלאכה קשה מאוד. לצורך כך צריך ידע פדגוגי מעמיק, בצד זאת הבנה על התפחות הקוגניציה של ילדים והחשוב ביותר, להבין לנפשו של הילד ולחשוב כמוהו.  נדבך נוסף ומשמעותי ביותר הוא העיצוב: שיהיה מצד אחד צבעוני ונעים לעין ומצד שני לא עמוס מידי כך שהאפליקציה תהיה מהנה ומעוררת מוטיבציה.. כן רשימה ארוכה של דרישות כדי שאפליקציה תהיה איכותית.

מצאתי את שובי. אפליקציות איכותיות החל מהגיל הרך, כיתה א', אפליקציה ללימוד אנגלית, אפליקציות בערבית, רוסית ועוד. אני באופן אישי אוהבת במיוחד את שובי זיכרון המפתח את מגוון סוגי הזיכרון כולל זיכרון עבודה.

הנה הסיפור של רוני ומיכל-מפתחי האפליקציות מבית שובי

רוני ארביב, פסיכולוג קליני ותכניתן.

מיכל ארביב, אשת UX ועיצוב.

מה הוביל אותנו לתחום האפליקציות:

במילה אחת אבא שלנו, כשהיינו ילדים הוא היה ממציא אינספור משחקים בכדי שנלמד דרך הנאה. היום בדיעבד אנחנו מבינים את עוצמת האמפטיה שהייתה לו כלפינו כילדים, הוא ממש נכנס לנעלינו ויצר באמצעים מאוד בסיסיים עולם שבו יכולנו ללמוד דרך חוויה.

אמפטיה זו, היא הקו המנחה שלנו ביצירת האפליקציות שלנו.

כל אפליקציה נבנתה במקביל להתפתחותה של מאיה בתו של רוני.

שובי משחקי חשיבה– נבנתה כשמאיה הייתה בת שלוש ורצתה ללמוד צבעים ומספרים. מאיה וחבריה לא אהבו הרבה מהמשחקונים שבנינו ולכן הם נגנזו, שיפרנו ושיפרנו עד שראינו שהיא וחבריה נהנים ואנחנו כהורים הרגשנו שהם לומדים.

משחק זיכרון לילדים– סבתא שמחה הייתה יושבת עם כל ילד שעות על הרצפה ומשחקים ביחד משחק זיכרון. כשפיתחנו את האפליקציה הזאת סבתא הייתה אתנו בראש והשעות שבילינו בקרבתה בילדות היוו עבורנו את ההשראה לפתח 6 משחקי זיכרון שכל אחד מהם מהנה מאוד ועובד על חלק אחר בזיכרון. הופתענו לקבל מיילים מאנשים בני גילה של סבתא שמספרים כי הם בעצמם גם משחקים במשחקי הזיכרון שלנו, כשהנכדים לא נמצאים.

הכנה לכיתה א– מאיה גדלה והגיעה לכיתה א'  בנינו 7 משחקונים שמשלבים משחק ולמידה, מהכרת האותיות ועד כתיבת משפטים ושליחת כרטיס ברכה לחבר. המשחקונים משלבים הנאה ותחושת הצלחה ומאפשרים למידה חווייתית וכיפית לאורך זמן.

משחקים לגיל הרך האפליקציה מורכבת מחמישה משחקונים מקסימים לפעוטות. מילים ראשונות ופיתוח קשר עין יד, מוטוריקה עדינה, שמיעה מוזיקלית, משחק לפיתוח הדמיון ודפי צביעה.

נתונים יבשים– עד היום שיחקו באפליקציות שלנו מעל חצי מיליון ילדים. הביקורות על האפליקציות שלנו מעולות, אנחנו מקבלים עשרות מיילים ביום מהורים שמופתעים מכך שילדם כל כך אוהב ללמוד, שמענו לדוגמה אינספור פעמים את האמירה "לא ידענו שילדינו יודע לכתוב מילים".

למען האמת, עד היום מתוך אלפי ביקורות קיבלנו 3 ביקורות של הורים שחשבו שילדים צריכים ללמוד לא דרך משחק.

המטרה שלנו– באפליקציה מוקלט הקול של רוני, והידיעה שלו שמעל חצי מיליון ילדים שמעו אותו אומר להם "כל הכבוד", "אתם מעולים" מסבה לו סיפוק רב. המטרה שלנו היא לחזק את ביטחונם העצמי של הילדים, לתת לכל ילד את האפשרות להיות טוב, מצליח ובעל תחושה של יכולת. אנחנו מאמינים כי אחרי שלומדים לאהוב, אוהבים ללמוד.