המחברת המדברת באייפד

יתרונות השימוש באפליקציית המחברת באייפד עבור אנשים עם דיסגרפיה ודיסלקציה

אפליקציית PAGES בשילוב הכתבה והקראה

בפוסט זה אציג את היתרונות הנפלאים של כתיבה באמצעות האייפד עבור אנשים (צעירים ובוגרים) עם הפרעה ספציפית בקריאה (דיסלקציה) והפרעה ספציפית בכתיבה (דיסגרפיה), בשימוש באפליקציית PAGES בשילוב ההגדרות להכתבה ולהקראה

אנשים עם דיסלקציה מתקשים בקריאה אך גם בכתיבה. כתיבתם מאופיינת עם שגיאות כתיב רבות ו"יצירתיות". לכן לעתים קרובות, האיות האוטומטי לא יזהה את השגיאה ולא יסמן אותה כטעות, או שיסמן כטעות אך לא יאפשר הצעות לתיקון.

אנשים עם דיסגרפיה על בסיס מוטורי, כותבים בכתב יד שאינו מעוצב באופן ראוי ולכן לא ניתן לפיענוח, כמו"כ הם יתעייפו מהר בעת הכתיבה ובעת ההעתקה מהלוח. ההקלדה במחשב ובאייפד מאפשרת עקיפת קושי יעילה בדרך כלל. השימוש  בהקלדה קולית יהיה משמעותי עבור אלו שההקלדה הרגילה אינה יעילה עבורם.

שימוש במחברת האייפד להכתבה ולהקראה

אנשים עם דיסלקציה ודיסגרפיה יכולים להשתמש במחברת PAGES באופן חכם:  על-ידי הכתבת הטקסטים (הקלדה ע"י דיבור) ולאחר עריכת הגהה, באמצעות לחצן ההקראה, שמאפשר להם להאזין למה שכתבו ולתקן על פי הצורך.

הגדרת הקראה : https://www.bettys.co.il/applications/text_to_speak

הגדרת הכתבה:  https://www.bettys.co.il/applications/speech-to-text

צילום הלוח

בנוסף ליתרונות המוזכרים והיכולת ל"כתוב" ע"י הקלדה קולית ולהקריא את הכתוב, ניתן גם לצלם את לוח הכיתה או כל מידע אחר שניתן במהלך המפגש ולהטמיע בקלות את התמונה בתוך המחברת. ניתן גם לצלם ולהטמיע סרטון וידאו קצר -לדוגמה הסבר ספציפי של המורה (עם קבלת אישור כמובן) , מהלך של פגישה ועוד.

יצירתיות בהבעה

היכולת להביע את המידע באמצעים יצירתיים היא יתרון נוסף ובולט של אפליקציית PAGES  . לאפליקציה פורמטים שונים של מחברות המאפשרות לארגן את המידע באופן יצירתי ומשעשע: אם באמצעות ארגון המידע כעמוד שער למגזין, או כפוסטר דיגטלי  -וכל זאת בקלות רבה ע"י העלאת תמונות נבחרות (שצולמו או שהורדו לאייפד)  וע"י הקלדה.

יצירת תיקיות

את הסיכומים השונים ניתן לארגן בתיקיות לפי נושאים/תאריכים ועוד. כל המחברות נמצאות במקום אחד. אין למעשה אפשרות "לאבד" את המחברת או את היומן. הכל נמצא במכשיר אחד. חשוב לשמור על גיבוי באחד מה"עננים" המוצאים באפליקציה.

חסרונות

ההקראה באייפד בעברית אינה מושלמת. יש עדין טעויות הקראה של האפליקציה שיכולות להקשות על יכולת ההגהה על הטקסט. יש לקחת זאת בחשבון.

ההכתבה הקולית תלוית אינטרנט. לכן יש לשים לב שתיערך במכשיר עם גלישה (אייפון) או באזור עם אינטרנט אלחוטי.

לסיכום על אף החסרונות, הכתיבה במחברת הופכת להיות חוויה שונה מזו שמכירים רב הילדים היום. השימוש במחברת הPAGES  באייפד מאפשר פתרונות יצירתיים, חכמים ומהנים המאפשרים הבעה בכתב גם לאנשים (תלמידים ותלמידות צעירים ומתבגרים, סטודנטים וסטודנטיות  ואף אנשי  ונשות עסקים) שעד היום לא יכלו לעשות זאת.

בהצלחה