חופשה מתועדת -אפליקציות לתיעוד ריאליטי משפחתי

איך לגייס ילדים עם הפרעת קשב לקחת חלק פעיל בחופשה המשפחתית?

חופשה משפחתית יכולה להיות דבר מהנה אך לא תמיד המצב בפועל דומה למה שדמיינו כשתכננו אותה (מוזמנים לצפות בסרטון בו אני מתארת את תכנון החופשה המשפחתית).

דמיינו נסיעה שמחה ברכב, כיף והנאות אך בפועל אנו יכולים למצא את עצמנו מתענים בנסיעות הממושכות בהם הילדים מאחור משתעממים (לא מתרשמים מהנופים עוצרי הנשימה)  מתלוננים ורבים ביניהם.

תאור המצב הזה יכול להיות קיצוני אף יותר כאשר הילד/ה שלנו מאופיין עם הפרעת קשב. "ההפרעה" אינה מאפשרת לו לשבת לאורך זמן בחוסר מעש, לא מאפשרת לו ליהנות ולהתעניין בנופים "משעממים" ולא משאירה ברירה אלא לזוז ללא הרף ולהביע את חוסר שביעות הרצון מהמצב שגורם לילד/ה סבל רב.

ברגעים אלו אני מזכירה שניתן להפוך את ההפרעה להפרייה. ניתן לאפשר לילד/ה פעילות שבה הוא מתעניין. ילדים עם הפרעת קשב יכולים להיות מאוד אקטיביים ופרודוקטיביים ויכולים להפיק תוצרים נפלאים ויצירתיים, כאשר מאפשרים להם לעסוק במשהו שמעניין אותם ובעיקר, שמפעיל אותם-
ניתן לראות את הסיבה לכך בפוסט "אם היית רוצה היית יכול"
הצעה ראשונה היא לאפשר להם להיות המתעדים של הטיול -הצלמים, המראיינים והקריינים. כבר בבית מציעים להם את הרעיון שהם יפיקו סרטון ריאליטי על הטיול המשפחתי. סרטון שיתעד תמונות, מצבים , קרינות וראיונות במהלך החופשה.

בסיום כל יום נאפשר להם כשעה לארגן את כל החמרים שהפיקו במהלך היום ולארגן אותם (בעזרתנו) לסרטון מסכם של היום ולשלוח לסבים, לסבתות, לחברים ועוד.

מהן האפליקציות המומלצות להפקת קליפים מוסיקליים מהתמונות וקטעי הוידאו שתעדנו במהלך היום?

  • מצלמה של טלפון סלולרי לצורך צילום ותיעוד בוידאו.
    חשוב לחשוב מראש : אם הילד/ה צעיר ועדין אין לה/לו טלפון סלולרי משלהם, ניתן לתת להם טלפון ישן שישמש כמצלמה, מקרופון לראיונות ווידאו, לתיעוד. יש להקפיד מראש שלטלפון יהיה כבל שניתן לחבר לטלפון חכם חדיש יותר על מנת להעביר את החמרים אליו בסוף היום, לצורך יצירת הקליפ. רצוי להקפיד לפני כן שהטלפון (הישן) יהיה נטול אפליקציות אחרות כדי שלא יתפסו זיכרון מיותר או יגרמו לילד/ה להתעסק עם הטלפון במקום עם חוויות הטיול.
  • ניתן להציע להם לחבוש כובע מיוחד של כתבים או פריט לבוש שיתן להם את ה-LOOK  של כתב/ת שטח. להראות להם שיש להם מיקרופון (אודיו) בטלפון אתו הם יכולים לראיין את המשפחה במהלך החופשה.
  • אפליקציה אתה תוכלו להפוך את המידע לקליפ חמוד בסוף היום. להלן מספר הצעות לאפליקציות שיכולות במספר דקות להפוך את המידע שבטלפון לקליפ נפלא ומוסיקלי. האפליקציות המוצעות הן ללא תשלום אך יתכן שיבקשו תשלום עבור מספר רב יותר של תמונות או שימושים.

אפליקציות ליצירת קליפים

QUIK APP-ליצירת קליפים בליווי מוסיקה מתמונות וקטעי וידאו. ניתן בקלות ובאמת בדקות להעלות את התמונות והוידאו מהגלריה, לבחור את הפלטפורמה המועדפת עליהם לייצוג , לבחור מוסיקה, ולערוך בכל עת. בסופו של דבר מקבלים קליפ שניתן להוריד גם כסרטון וידאו וגם לשתף כקישור.  https://quik.gopro.com/en

אנדרואיד +IOS  (אייפון ואייפד)

MAGISTO -בדומה לאפליקציה שרשומה למעלה. גם אפליקציה זו מאפשרת לבחור סרטונים ותמונות לשם יצירת קליפ מוסיקלי. החסרון: מגבילה את מספר התמונות שניתן להשתמש בהם, ללא תשלום. דורשת תשלום (סמלי) למספר רב יותר של תמונות ווידאו. https://www.magisto.com/video-maker
אנדרואיד + IOS (אייפון ואייפד)

אפליקציית  PHOTO GOOGLE

התקנת אפליקציית PHOTO GOOGLE  -ענן המאפשר לכם סנכרן את כל התמונות שלכם במהלך הטיול. כך שאם בטעות נעלם לכם הטלפון, התמונות יחכו לכם בענן.

היתרון הנוסף הוא שהאפליקציה מאפשרת ליצור קולאג'ים וגם מאפשרת ליצור סרטונים מקסימים. כיצד ניתן ליצור סרטונים בקלות מתוך אפליקציית גוגל תמונות ?

אנדרואיד + IOS  (אייפון ואייפד)

עבור ילדים צעירים– אפליקציות שמשלבות הקלטה:

SHADOW PUPPET EDU

אפליקציה מקסימה ונוחה מאוד לשימוש. ידידותית לילדים באופן הממשק שלה. מאפשרת ליצור סרטונים קצרים מתמונות וקטעי וידאו.

https://itunes.apple.com/us/app/shadow-puppet-edu/id888504640?mt=8

אייפון ואייפד בלבד.

MY STORY

אפליקציה המיועדת בעיקר לילדים צעירים. מאפשרת ליצור ספר תמונות מקסים, עם תיאורים בכתב ובהקלטה.

http://www.mystoryapp.org/

אייפון ואייפד בלבד.

חופשה מהנה.